Staże są organizowane w ramach projektu: ,,Staż i szkolenie szansą na zatrudnienie ”, realizowanego przez Bieszczadzką Agencję Rozwoju Regionalnego Sp. z o.o., ul. Rynek 17, 38-700 Ustrzyki Dolne (zwanej dalej Beneficjentem), realizowanego w ramach Osi Priorytetowej VII Regionalny rynek pracy, Działania 7.1 Poprawa sytuacji osób bezrobotnych na rynku pracy.
Uczestnikami/-czkami Projektu są osoby:
- w wieku powyżej 29 roku życia;
- bezrobotne (w tym długotrwale bezrobotne)
- zarejestrowane w PUP
- zamieszkałe na terenie województwa podkarpackiego;
- osoby z niepełnosprawnościami
- osoby odchodzące z rolnictwa
Procedura wyboru Uczestników i Pracodawców
- Pracodawca składa Wniosek o zorganizowanie stażu wg wzoru dokumentu dostępnego w Biurze Projektu, na stronie internetowej Beneficjenta lub przesłanego na życzenie mailem, wraz z wymaganymi załącznikami.
- Nabór wniosków o zorganizowanie staży prowadzony będzie w sposób ciągły.
- Wnioski należy składać wyłącznie w formie pisemnej na obowiązującym druku. Każdy punkt wniosku musi być wypełniony w sposób czytelny i jednoznaczny. Niedopuszczalne jest jakiekolwiek modyfikowanie i usuwanie elementów wniosku – dopuszcza się wyłącznie dodawanie stron, rozszerzanie rubryk wynikające z objętości treści.
- Do wniosku o zorganizowanie stażu dla Uczestnika/-czki Projektu należy dołączyć program stażu sporządzony odrębnie dla każdego stanowiska (będzie on stanowił załącznik do umowy o zorganizowanie stażu). Program powinien określać:
- Nazwę stanowiska pracy;
- Dokładny adres odbywania stażu;
- Szczegółowy opis zadań jakie będą wykonywane podczas stażu;
- Rodzaj uzyskiwanych kwalifikacji lub umiejętności zawodowych;
- Sposób potwierdzenia nabytych kwalifikacji lub umiejętności zawodowych.
- Do Pracodawcy, który złoży wniosek o zorganizowanie stażu, zostaną dostarczone dokumenty aplikacyjne wszystkich osób, których ścieżka zawodowa opracowana wspólnie z doradcą zawodowym jest zgodna ze stanowiskiem na jakie Pracodawca poszukuje stażysty.
- Ostatecznego wyboru stażysty dokonuje każdorazowo Pracodawca na podstawie dokumentów aplikacyjnych, a także w wyniku ewentualnej rozmowy kwalifikacyjnej, zasięgając w razie potrzeby opinii Beneficjenta. Pracodawca nie ma obowiązku przeprowadzania rozmowy kwalifikacyjnej.
- Terminy rozmów kwalifikacyjnych ustalane są tak, by nie kolidowały z działaniami, w których biorą udział Uczestnicy/-czki Projektu.
- Na zawarcie umowy o zorganizowanie stażu ma wpływ deklaracja Pracodawcy zawarta we Wniosku o zorganizowanie stażu o zatrudnieniu stażysty po odbytym stażu. Przez zatrudnienie należy rozumieć zatrudnienie przez Pracodawcę Uczestnika/-czkę Projektu na podstawie: umowy o pracę w wymiarze min. ½ etatu, na okres co najmniej 3 miesięcy. Weryfikacja zatrudnienia następuje na podstawie przedłożonej umowy o pracę zawartej z Uczestnikiem/-czką Projektu.
- Rozpatrując przedstawione wnioski, w pierwszej kolejności będą brane pod uwagę wnioski deklarujące:
- Zatrudnienie osób niepełnosprawnych
- Zatrudnienie osób na okres dłuższy niż 3 miesiące
- Biuro Projektu zastrzega sobie prawo do zmniejszenia wnioskowanej liczby stażystów.
- Wniosek wypełniony niekompletnie bez wymaganych załączników będzie rozpatrzony negatywnie.
- Biuro Projektu zastrzega sobie prawo odmowy realizacji wniosku biorąc pod uwagę szczególny charakter pracy na danym stanowisku (np. kierowca, operator sprzętu robót ziemnych, przedstawiciel handlowy, sprzedawca w handlu obwoźnym oraz stanowiska kierownicze).